Technologia wspierająca efektywność osobistą

Technologia wspierająca efektywność osobistą

Zarządzanie własnym czasem wymaga dobrej umiejętności planowania. Tak samo jest w przypadku optymalizacji działań. A gdyby tak było rozwiązanie, które pomaga zorganizować czas i rozplanować obowiązki w wygodny i szybki sposób? 

Bezsprzecznie technologia wpływa na efektywność osobistą. Mało tego korzystając z innowacyjnych rozwiązań, zaobserwować można wzrost efektywności pewnych działań. Technologia zrobiła tyle ogromnych kroków, że dobrze skonfigurowaną pocztę mail można nazwać podstawą podstaw.  W jaki sposób wykorzystać innowacyjne rozwiązania i sprawnie wpłynąć na organizację codziennych obowiązków?

Kalendarze wirtualne

Każdego roku w okresie świątecznym do sklepów napływają kalendarze lub plannery. Ich ceny zazwyczaj są zachęcające; tak samo jak barwne kolory, wzory i motywy z ulubionych bajek. Niemniej jednak korzystanie i zapisywanie wszystkich informacji w kalendarzach papierowych może być uciążliwe. Szczególnie biorąc pod uwagę, iż przedmiot taki trzeba wszędzie ze sobą nosić, podczas gdy telefon komórkowy zawsze jest pod ręką. Ale w jaki sposób go wykorzystać? W internecie dostępnych jest wiele kalendarzy wirtualnych. Za najpopularniejszy uchodzi Google calendar. Pozwala on na zapisanie najważniejszych spotkań i przypominajek z dowolnego urządzenia.

Zarządzanie działaniami

Czasami największą trudność organizacyjną stanowi zapamiętanie każdego obowiązku do wykonania. Zadanie staje się jeszcze bardziej trudne, kiedy ciężko jest dobrać odpowiedni czas na wykonanie zaplanowanych czynności. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje, które przypominają o obowiązkach oraz wyliczają potrzebny czas, aby je wykonać. Warto wypróbować możliwości dawane przez Nozbe, Todoist oraz Wunderlist.

Umowy na porządku dziennym

Prowadząc biznes usługowy, podstawą jest dobra umowa z klientem. Zabezpieczenie własnej pracy to ważna rzecz, szczególnie w tak niepewnych czasach. Dla przedsiębiorców, którzy nie mają ochoty ani możliwości inwestować w umowy, powstało kilka ciekawych stron internetowych.  Za niewielkie pieniądze dają one możliwość korzystania z gotowych wzorów umów lub świadczą usługę dopasowania umowy pod danego klienta. To oczywiście nie wszystkie możliwości. Platformy te umożliwiają również wygodne podpisywanie umów za pomocą podpisów elektronicznych.