Jak odblokować Rynek Steam?

Jak odblokować Rynek Steam?

Steam to największa platforma cyfrowej dystrybucji gier, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością ze strony graczy i deweloperów z całego świata. O ile sam schemat działania tej platformy jest jasny i klarowny, tak Steam ma do zaoferowania wiele innych funkcji i usług, z których istnienia nie wszyscy zdają sobie sprawę, a jeszcze inni nie do końca rozumieją, w jaki sposób działają – i co równie ważne – jak można je uruchomić. Tym razem na warsztat weźmiemy Rynek Steam i w możliwe jak najprzejrzyściej odpowiemy na najczęściej zadawane pytania z nim związane. W tym, jak odblokować Rynek Steam.

Czym jest Rynek Steam?

Rynek Steam porównać możemy do popularnych niegdyś bazarów, które to znajdowały się w niemal każdym, polskim mieście. Gdyż zasada działania jest niemal ta sama. Uspokajamy jednak, że nikomu nie przyjdzie przymierzać skinów spodni na kawałku kartonu w skrajnym mrozie. Brr, z całą pewnością wielu osobom przywołało to szczególnie nieprzyjemne i wyraziste wspomnienia. Wracając jednak do głównego tematu, Rynek Steam jest po prostu cyfrowym rynkiem, na którym to możemy kupować oraz sprzedawać określone przedmioty, takie jak skrzynki, karty, emotikony i wiele więcej. W ogólnym rozrachunku są to więc itemy powiązane z daną grą. By móc zakupić dany przedmiot, konieczne jest posiadanie odpowiedniej ilości środków w Portfelu Steam. Za sprawą Rynku Steam możemy także wcielić się w rolę handlarza z prawdziwego, niemal, zdarzenia. Każdy użytkownik ma możliwość sprzedaży danych przedmiotów. Steam nie jest jednak instytucją charytatywną, więc musimy liczyć się z pewnymi kosztami od zawartych transakcji. Po sprzedaży danego przedmiotu platforma pobiera prowizję w wysokości 5% całkowitej kwoty. Finalnie środki trafiają na nasz Portfel Steam. Możemy je przeznaczyć na zakup gry, oprogramowania, DLC czy przedmiotu na rynku.

Jak odblokować Rynek Steam?

Odblokowanie Rynku Steam nie jest zadaniem skomplikowanym, jednak niektóre kwestie z tym związane mogą sprawić, że w naszej głowie zrodzą się pewne niejasności. Uzyskanie dostępu do Rynku Steam sprowadza się do wykonania jakiejkolwiek transakcji na platformie. Przy czym za transakcję uważa się tu doładowanie Portfela Steam, kupno gry, oprogramowania czy DLC. Zaznaczmy jednak, że dokonana przez nas transakcja musi być zawarta przynajmniej 7 dni temu, a jednocześnie nie może być starsza niż 1 rok. Dokonaliśmy więc transakcji i odczekaliśmy wspomniane 7 dni. Co dalej? Teraz dostęp do usługi jest nam przyznawany w sposób automatyczny. Steam wymaga jednak, by nasze konto wyposażone było w system uwierzytelniający Steam Guard. Jeżeli w przeszłości nie mieliśmy z nim styczności, czeka nas jego aktywacja. Niestety, tym samym wydłuży to całkowity czas oczekiwania na aktywację Rynku Steam z 7 do 15 dni. Skoro już wiesz, jak odblokować Rynek Steam, nie pozostało nic innego, jak rozsiąść się w wygodnym fotelu i cieszyć się nowo zakupionymi przedmiotami do naszej ulubionej gry!

Blokada lub ograniczenie Rynku Steam.

Korzystanie z jakiejkolwiek usługi wiążę się z udzieleniem zgody na przestrzeganie związanego z nią regulaminu. Złamanie zawartych w nim postanowień skutkować będzie określonymi karami, nie inaczej jest w przypadku Rynku Steam. Nasz dostęp do niego może zostać całkowicie zablokowany lub chwilowo ograniczony – jest to zależne od danego przewinienia, jakiego się dopuściliśmy. Na przykład, w przypadku anulowania zawartej przez obie transakcji, możemy spodziewać się 7-dniowej blokady. Szczegółowy regulamin tej usługi dostępny jest na stronie Steam – tam też znajdziemy opis wszelkich czynności, które skutkować będą nałożeniem tymczasowej lub całkowitej blokady na Rynek Steam.