Galaxy A13 – jeden z najczęściej kupowanych smartfonów z Androidem w drugim kwartale 2022. Czy warto?

Galaxy A13 – jeden z najczęściej kupowanych smartfonów z Androidem w drugim kwartale 2022. Czy warto?

Żyjemy obecnie w czasach bardzo szybkiego postępu technologicznego i nie tylko. Nikogo zatem nie dziwi, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń elektronicznych, które z zasady mają ułatwić nam życie lub po prostu w pewien sposób je uatrakcyjnić. Nie inaczej jest w przypadku smartfonów, czyli sprzętów, bez których wielu z nas się nie rozstaje. I choć poszczególne marki bombardują nas nowościami w tej dziedzinie, użytkownicy wciąż znajdują w nich swoich ulubieńców. Do takich możemy zaliczyć smartfon z dużym ekranem od marki Samsung – Galaxy A13. Czy rzeczywiście warto go rozważyć przy zakupie?

Galaxy A13 – jak się prezentuje?

Na pierwszy rzut oka znaczna część osób może uznać, że Samsung Galaxy A13 niczym się nie wyróżnia pośród innych modeli marek czy nawet firm konkurencyjnych. Faktycznie jest to dość uniwersalny smartfon z dużym ekranem, który cechuje się nowoczesnym i zarazem minimalistycznym designem. Mamy więc tutaj cienkie ramki, które pozwalają cieszyć się możliwościami wspomnianego ekranu, zaokrąglony kształt oraz obudowę o przyjemnej w dotyku fakturze. Z pewnością można uznać, że ten smartfon z Androidem bardzo dobrze leży w dłoni i raczej nie powinien sprawiać problemów pod kątem manualnej obsługi.

To jednak, co zwraca uwagę najbardziej, to naprawdę przystępna cena, w jakiej możemy dostać Galaxy A13. Nie oznacza to, że w parze idą za tym jakieś ustępstwa, wprost przeciwnie – pod względem czysto technicznym ten model może konkurować z wieloma znacznie droższymi smartfonami z mocną baterią, co nawet na przeciętnym użytkowniku może zrobić duże wrażenie. No dobrze, ale co faktycznie charakteryzuje te urządzenie? Na co możemy liczyć, decydując się na zakup Galaxy A13?

Specyfikacja Galaxy A13

Nie bez powodu wspomnieliśmy wcześniej o smartfonie z mocną baterią. W Galaxy A13 znajdziemy baterię o typowej pojemności 5000 mAh, co może pozwolić nam na wiele godzin swobodnego użytkowania. Oczywiście rzeczywisty czas żywotności baterii jest w dużej mierze kwestią indywidualną – wpływa na to m.in. to, w jakim charakterze korzystamy ze swojego telefonu – niemniej zwykły Kowalski będzie tym wynikiem raczej zadowolony.

Oprócz tego na uwagę zasługuje wyświetlacz Infinity-V o przekątnej 6,6 cala, co jest bardzo dobrą informacją. Smartfon może się zatem sprawdzić nawet do oglądania filmów i seriali, zwłaszcza że oferuje rozdzielczość FHD+. Całkiem nieźle prezentuje się też wykorzystanie ośmiordzeniowego procesora z 3 GB / 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna, w zależności od wariantu, może wynosić 32 lub 64 GB, a dodatkowo możemy w dowolnej chwili ją rozszerzyć nawet do 1 TB za sprawą karty microSD.

Ponadto w Galaxy A13 znajdziemy całkiem zgrany zespół kilku aparatów. Przedni 8 MP został wyposażony w tryb bokeh, który ułatwia wykonanie idealnego selfie. Z tyłu natomiast znajdziemy aparat główny 50 MP, aparat macro 2 MP, aparat ultraszerokokątny 5 MP i aparat głębi ostrości 2 MP. Wiele zatem wskazuje na to, że ten model z oferty marki Samsung może zadowolić również miłośników fotografii mobilnej.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska