W czym i komu może pomóc coach?

W czym i komu może pomóc coach?

Coaching to rodzaj pomocy dla osób, które zaczynają wchodzić na ścieżkę samorozwoju oraz planują wdrożenie zmian w swoim życiu, tym samym zamierzając doskonalić umiejętności zawodowe. Profesjonalny coach bazuje na wiedzy psychologicznej; szczególnie koncentruje się na kwestiach związanych z motywacją i skutecznym rozwiązywaniem problemów oraz konfliktów. Komu tak naprawdę jest on potrzebny?

Czym jest coaching?

Coaching polega na współpracy między klientem a coachem. Spotkania odbywają się w formie regularnych sesji coachingowych. Podczas nich można się nauczyć lepszego zarządzania czasem, rozwijania umiejętności społecznych czy zmiany nawyków zdrowotnych. Istnieje wiele odmian coachingu, jednak wśród najpopularniejszych wymienia się m.in. coaching kariery, business coaching, coaching relacji oraz coaching życiowy.

  • coaching kariery – służy rozwojowi zawodowemu i osobistemu pracowników.
  • coaching biznesowy – skierowany do osób, które chcą otworzyć własny biznes lub chcących poszerzyć swoje umiejętności przywódcze i menedżerskie.
  • coaching relacji – przeznaczony dla osób, które chcą zmienić na lepsze swoje relacje z partnerem, rodziną lub przyjaciółmi.
  • life coaching – forma rozwoju osobistego polegająca na określeniu celu życia, drogi do jego realizacji i jej świadomej realizacji.

Należy być przygotowanym na to, że rozpoczęcie wspólnej pracy z coachem wiąże się ze zmianą dotychczasowego stylu życia. Ma to na celu przede wszystkim osiągnięcie spełnienia i satysfakcji, a także rozpoczęcie tworzenia lepszej przyszłości.

Czym różni się coaching od psychoterapii?

W zasadzie trudno ustalić granicę między coachingiem a psychoterapią, ponieważ jedna forma pomocy nie mogłaby istnieć bez drugiej. Cechą odróżniającą coaching od spotkań z psychoterapeutą jest rodzaj relacji. Coach pracuje z klientem na zasadzie relacji partnerskiej, nie stawiając siebie na pozycji eksperta czy autorytetu. W odróżnieniu od psychoterapii, podczas której specjalista pomaga Ci pozbyć się zaburzeń psychicznych, celem coachingu jest wsparcie w rozwoju osobistym, realizacji planów biznesowych i zawodowych, a także motywowanie do działania i uczenie pozytywnego myślenia.

Sesje coachingowe online

W dzisiejszych czasach technika umożliwia nam zdalne uczestnictwo w konferencjach, zajęciach, psychoterapiach, a także coachingu. Dzięki takiej formie spotkań możesz zaoszczędzić sporo czasu i poświęcić go na samorozwój, a przecież poczucie spełnienia i życie w zgodzie z samym sobą są w życiu najważniejsze.

Coaching online jest coraz częściej wybierany, zwłaszcza przez osoby młode i zabiegane. Dzięki podjęciu współpracy z coachem personalnym zyskujesz osobę, która jest dla Ciebie oparciem i wiernym towarzyszem Twoich poczynań, dzięki któremu będziesz mieć motywację do działania i osiągniesz cele, które do tej pory uważałeś za niemożliwe.

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru swojej życiowej ścieżki i nie wiesz, co zrobić dalej – bez wahania podejmij współpracę online z coachem. Coach online pomoże Ci w walce o prawdziwego siebie, poprowadzi Cię przez życie zawodowe i życie osobiste i wesprze Cię w realizacji zamierzonych celów. Wsparcie w rozwoju osobistym i stopniowym odnajdywaniu sensu życia jest w końcu ogromnie ważne! Razem z nim Twoje marzenia staną się rzeczywistością szybciej niż się obejrzysz. Podstawą tego wszystkiego jest rozpoczęcie budowania relacji od pierwszego spotkania. Nie bój się spróbować, bo zawsze warto to zrobić! Zainwestuj w siebie i znajdź odpowiedniego coacha!

Tu znajdziesz listę najlepiej ocenianych coachów prowadzących coaching online: https://sensly.com/specjalisci/coach-online

Jeden komentarz o “W czym i komu może pomóc coach?

  1. Dla osób niezdecydowanych, które szukają swojej ścieżki w życiu – polecam.
    Jakiś czas temu skorzystałam z porad coacha, chciałam zmienić styl życia, nawyki żywieniowe. On mnie ukierunkował i teraz już wiem dokąd zmierzam.

Dodaj komentarz