Jak być pewnym siebie – 3 sprawdzone metody

Jak być pewnym siebie – 3 sprawdzone metody

Brak wiary we własne możliwości to bariera często spotykana u mężczyzn i kobiet, która powstrzymuje przed efektywnym działaniem i odnoszeniem sukcesów. Pewność siebie to czynnik, który pozwala stawiać sobie realistyczne cele i przekłada się bezpośrednio na relacje z innymi. Ma także związek z zarobkami oraz zadowoleniem z życia. Zwiększenie pewności siebie jest dość długotrwałym procesem, jednak istnieje kilka prostych sposobów na jej szybki skok. Użyj poniższych 3 metod, a staniesz się bardziej pewnym siebie w mgnieniu oka.

Częstym powodem braku pewności siebie jest brak konsekwencji w działaniu oraz strach. Pamiętajmy, że w każdym z nas drzemią ogromne pokłady pewności siebie, wystarczy po nie sięgnąć. Jak więc zwiększyć pewność siebie w szybki i prosty sposób?

Odpowiednia postawa

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę to nasza postawa. Powinna być ona wyprostowana, pewna i otwarta. Badania dowodzą, że postrzeganie samego siebie może zmieniać się w zależności od przyjmowanej postawy. Pewność siebie ma związek nie tylko z naszymi wyobrażeniami, lecz także zależy od naszej fizyczności.

Postawa ciała można wzmacniać lub osłabiać to, o czym myślimy. Na przykład jeżeli naszą głowę codziennie przepełniają pozytywne myśli i chęć do działania – to wyprostowana sylwetka tylko polepszy tę sytuację. Tak samo będzie jeżeli przyjmiemy zgarbioną pozycję i negatywny tok myślenia.

Aby zwiększyć pewność siebie w kilka chwil, przyjmij tzw. postawy mocy. To przede wszystkim gestykulacja podczas mówienia, otwarta postawa rąk oraz nóg (bez ich krzyżowania). Zajmuj także swoim ciałem jak najwięcej powierzchni podczas siedzenia, czy stania. Obejrzyj także wystąpienia polityków i ważnych osób – jak się zachowują? Jaką pozycję przyjmują?

Ubierz się bardziej elegancko

Jak cię widzą, tak cię piszą – znasz to? A wiesz, że tak samo jest w Twoim przypadku? To jak się na co dzień ubieramy, znacznie wpływa na to, jak sami siebie postrzegamy. Załóż koszule, eleganckie spodnie, zamiast sportowej odzieży i odnotuj to, jak się czujesz. Może pora na zmianę garderoby?

Zmień tok myślenia i ogranicz negatywne osoby w swoim życiu

Może zabrzmi to bardzo pospolicie, lecz zmiana toku myślenia to zbawienie, jeżeli chodzi o zwiększenie pewności siebie. Zamiast myśleć w kategorii „nie uda się” zacznijmy myśleć – jak tego dokonam?

Wyrzuć także ze swojego życia (lub chociaż ogranicz kontakt) osoby, które mają na Ciebie destruktywny, negatywny wpływ.