Jakie zabezpieczenia połączeń gwintowych wybrać?

Jakie zabezpieczenia połączeń gwintowych wybrać?

Jakie zabezpieczenia połączeń gwintowych wybrać? Potrzebujesz skutecznych rozwiązań? Sprawdź produkty Loctite do gwintów już teraz!

  1. Skuteczne zabezpieczenia połączeń gwintowych
  2. Jakie preparaty Loctite do gwintów można znaleźć na rynku?
  3. Parametry preparatów do zabezpieczania połączeń gwintowych
  4. Przygotowanie powierzchni połączeń gwintowych

Najczęściej przy połączeniach gwintowych stosuje się śruby. Metoda ta uznawana jest za skuteczne zabezpieczenie gwintów, jednakże w pewnych sytuacjach może zawodzić. Dlatego warto dodatkowo zabezpieczyć połączenia gwintowe odpowiednimi preparatami.

Skuteczne zabezpieczenia połączeń gwintowych

Czy Twoje złącze gwintowe zawodzi? Masz problem z samoodkręcaniem się śród? I z ewentualnym spadkiem naprężenia osiowego? Jak uniknąć takich sytuacji? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wystarczy zastosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci produktów Loctite do gwintów, które aktualnie cieszą się sporą popularnością wśród polskich klientów. To aktualnie najlepsze rozwiązanie zabezpieczania połączeń gwintowych. Skutecznie zabezpieczają gwinty i to na stałe! Te jednoskładnikowe preparaty dokładnie wypełniają całą przestrzeń między łączonymi gwintami, zapewniając ostatecznie trwałe łączenie. Dodatkowo zapobiegają także jakimkolwiek ruchom, do których może dochodzić we wspomnianym połączeniu.

Jakie preparaty Loctite do gwintów można znaleźć na rynku?

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele preparatów marki Loctite, przeznaczone do zabezpieczania gwintów. Poleca się dobierać je, biorąc pod uwagę wytrzymałość. I tu wyróżnia się produkty Loctite do gwintów charakteryzujące się niską, średnią oraz wysoką wytrzymałością.

Parametry preparatów do zabezpieczania połączeń gwintowych

Oprócz wytrzymałości ważne są oczywiście inne parametry. W ofercie Loctite znajdziesz głównie uniwersalne rozwiązania, które mogą być stosowane tam, gdzie temperatura wynosi od -55 do 150 stopni Celsjusza. Dostępne są również preparaty wzbogacone o dodatkowe substancje, dzięki którym preparaty Loctite do gwintów charakteryzują się świetną odpornością na oleje czy podwyższone temperatury. Asortyment marki obejmuje również produkty przeznaczone do powierzchni obojętnych.

W ofercie znajdziesz przede wszystkim płynne i półstałe preparaty, które między sobą mogą różnić się na przykład kolorem.

Przygotowanie powierzchni połączeń gwintowych

Przed użyciem preparatów Loctite do gwintów musisz precyzyjnie odtłuścić oraz wyczyścić każdy element. Jeśli masz do czynienia z materiałem pasywnym – na przykład stalą nierdzewną, aluminium czy metalem powlekanym – prawdopodobnie będziesz potrzebował aktywatora. Utwardzanie produktu następuje po jego użyciu. Aktywator też przyspiesza proces utwardzania się preparatu Loctite do gwintów. Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat oglądanego produktu, skontaktuj się ze sprzedawcą. Podpowie przy zakupach również wtedy, gdy potrzebny będzie klej anaerobowy, który zapewni wytrzymałość połączenia i sprawi, że element będzie trudno demontowalny. Zarejestrowani klienci w sklepie oferującym akcesoria, dzięki którym śruby mocujące pomp i inne produkty będą odpowiednio zabezpieczone. Załóż bezpłatne konto i sprawdź wspomnianą ofertę.